НОВИНИ

У ПАРЄ відмовилися визнавати вибори до Держдуми РФ в окупованому Криму

В асамблеї критично оцінили розклад політичних сил нового складу Держдуми РФ.

Голова моніторингового комітету Парламентської асамблеї Ради Європи (ПАРЄ), соціаліст Штефан Шеннах (Австрія ) прокоментував результати виборів до Держдуми Росії, зазначивши, що новий склад російського парламенту не може забезпечити країні «гарне майбутнє».

Він нагадав, що російська влада не запросила моніторингову місію ПАРЄ спостерігати за парламентськими виборами. «Але ми вже знаємо їхні результати, і вони не є гарним майбутнім для Росії», – сказав Шеннах.

За його словами, те, що «лише один справжній політик-опозиціонер виграв вибори до Держдуми, – не нормально».

Шеннах також заявив, що ПАРЄ «не приймає вибори», які пройшли на території анексованого Росією Криму. «Якщо ми не можемо в’їхати на територію Криму, підготувати свій звіт, то, вибачайте, але ніхто не може визнати те, що там відбулося», – сказав політик. Він також нагадав, що як голова комітету звертався із закликом до російської влади надати змогу місії ПАРЄ відвідати Крим, але відповіді так і не отримав.

Голова моніторингового комітету ПАРЄ відмовився від прямої відповіді на запитання, що робитиме асамблея, якщо до складу нової делегації Держдуми включать депутата, обраного на території Криму. «Це дуже гіпотетичне питання, бо наразі російська делегація ще не сформована, а ворожити по зорях я не хочу», – сказав Шеннах.

Російська делегація з початку 2016 року відмовилася брати участь у роботі ПАРЄ, щоб уникнути продовження санкцій, накладених на неї у 2014 році через окупацію Криму та розгортання війни на Донбасі. Москва розраховує, що у січні 2017 року нова делегації Держдуми отримає шанс на підтвердження своїх повноважень і повне поновлення своїх прав у ПАРЄ.

Як повідомлялося, у міжнародній правозахисній організації Freedom House заявили, що голосування на виборах в Росії і окупованому нею Криму не було вільним і справедливим. 

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.