Великобританія може оприлюднити фінансові таємниці Путіна та його оточення

11 Березня 2015, 15:28

Великобританія може оприлюднити секретну інформацію про статки найближчого оточення президента РФ Владіміра Путіна. Про це повідомило видання The Telegraph з посиланням на заяву міністра закордонних справ Філіпа Хеммонда.

За словами міністра, російська агресія у Східній Європі є «основною загрозою» для безпеки Великобританії. Разом з тим він запевнив, що британський уряд може опублікувати подробиці щодо статків Путіна та його найближчого оточення.

«Коли ми говоримо про те, які подальші кроки ми можемо зробити, щоб збільшити тиск на Росію, одним з основних важелів, які ми регулярно переглядаємо є стратегічні зв'язки: яким чином ми можемо комуні кувати з російським народом і людьми, на яких Росія прагне вплинути, щоб повідомити їх про реальний стан речей», – зазначив Хеммонд.

Як відомо, інформація про статки Путіна не є загальнодоступною, однак його майно оцінюють в десятки мільярдів доларів, які зберігаються на офшорних рахунках. Крім того, йдеться про нерухомість в Лондоні та Нью-Йорку. Багато соратників Путіна нажили свої статки під час хаотичної приватизації держактивів в 90-х роках. Заяви ж щодо офіційної зарплатні Путіна в £ 96 тисяч на рік, квартири та трьох машин, які перебувають у його власності, часто викликають посмішку у людей, знайомих з реальними масштабами статків російського лідера.

Як відомо, раніше американський фінансист Білл Браудер оцінив статки Путіна в $200 млрд.

Крім того, раніше в адміністрації президента США Барака Обами заявляли, що їм відомо, де лідер Росії береже свої статки, і він прямо, чи опосередковано може потрапити під дію санкцій.