Великій Британії окреслили термін подачі пропозицій щодо Brexit

19 Вересня 2019, 14:08

Велика Британія повинна до кінця вересня представити свої альтернативи пропозиції Євросоюзу щодо угоди про Brexit, якщо вона хоче обговорити їх з ЄС. Про це у середу, 18 вересня, заявив фінський прем'єр-міністр Антті Рінне за підсумками переговорів із французьким президентом Емманюелем Макроном.

 

«Повинно статися щось принципове, щоб відстрочка була обґрунтована. Такий широкий консенсус серед 27 країн ЄС», – йдеться у повідомленні.

 

Як повідомило французьке дипломатичне джерело в Reuters, ЄС не планує вести переговори з Британією щодо завершення угоди безпосередньо на саміті Євросоюзу 17 жовтня.

 

Нагадаємо, 4 вересня британські депутати ухвалили рішення взяти під контроль порядок денний, який зазвичай формує уряд. Таким чином у парламенті можуть поставити на голосування законопроект щодо відтермінування Brexit до 31 січня 2020-го. Він змусить британського прем'єра Джонсона просити ЄС про відстрочку Brexit до 31 січня, якщо парламентарі не схвалять нову угоду або не проголосують за вихід без угоди до 19 жовтня.

 

У результаті Джонсон запропонував провести дострокові вибори, депутати двічі відхилили цю ініціативу.

 

З 10 вересня по 14 жовтня парламент призупиняє свою роботу з ініціативи Джонсона, щоб не допустити зриву «жорсткого» Brexit 31 жовтня.

 

Джонсон заявив, що Британія вийде з ЄС 31 жовтня «з угодою чи без».