НОВИНИ

Британський парламент зробив крок до відтермінування Brexit

Тепер вихід Британії з Євросоюзу зможуть перенести на 31 січня 2020 року.

У ніч на 4 вересня британські депутати ухвалили рішення взяти під контроль порядок денний, який зазвичай формує уряд. Таким чином у парламенті можуть поставити на голосування законопроект щодо відтермінування Brexit до 31 січня 2020-го. Про це повідомило BBC.

 

«За» проголосували 328 депутатів, «проти» - 301 депутат. Проти планів уряду проголосували не тільки опозиційні партії, а й 21 депутат від правлячої Консервативної партії.

 

Депутати планують внести на розгляд міжпартійний законопроект, який змусить прем'єр-міністра Бориса Джонсона просити ЄС про відстрочку Brexit до 31 січня, якщо парламентарі не схвалять нову угоду або не проголосують за вихід без угоди до 19 жовтня.

 

Після голосування прем'єр-міністр Борис Джонсон заявив, що висуне пропозицію про дострокові загальні вибори, призначені 15 жовтня. Однак, для цього потрібно дві третини голосів парламенту.

 

Вибори можуть пройти за два дні до саміту ЄС, присвяченого Brexit.

 

Нагадаємо, щоб запобігти зриву «жорсткого» Brexit (31 жовтня, без угоди з ЄС), Джонсон вирішив зупинити роботу парламенту в середині жовтня.

 

Як повідомлялося, під час референдуму 24 червня 2016 року 51,9% британців проголосували за вихід Великої Британії з ЄС (Brexit). При цьому 62% шотландців висловилися за збереження британського членства в ЄС, а 32% виступили за Brexit. ​ Країна була членом ЄС 43 роки.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.