“Велика сімка” скасувала зустріч в Росії керівників парламентів країн G8

16 Квітня 2014, 16:13

«Президент Бундестагу Норберт Ламмерт, а також голови парламентів інших країн G7 та Європарламенту скасували свою участь у зустрічі в Росії», – йдеться у повідомленні.

Після консультацій зі своїми колегами по G7 Ламмерт у письмовій формі повідомив про відповідне рішення голові російської Держдуми Сергію Наришкіну.

«Дії Росії в Україні, зокрема приєднання Криму, суперечать міжнародному праву. Відповідальність за це покладена не лише на російський уряд, а й на Держдуму, яка без серйозної дискусії та критики схвалила дії уряду РФ в Україні», – написав президент Бундестагу.

За його словами, про проведення зустрічі голів парламентів G8 можна буде говорити лише тоді, коли «буде відновлено ситуацію, за якої поведінка Росії знову відповідатиме принципам міжнародного права». Ламмерт закликав Держдуму РФ зробити у це власний внесок.

Як повідомлялося, членство Росії в G8 було призупинене через анексію Криму. До цього лідери G7 та ЄС вимагали від Росії не підтримувати референдум та вивести війська з Криму.