НОВИНИ

Лідери G7 та ЄС вимагають від Росії не підтримувати референдум та вивести війська з Криму

Лідери Канади, Франції, Німеччини, Італії, Японії, Великої Британії, США, президент Європейської Ради і президент Європейської Комісії закликали Росію припинити будь-які дії на підтримку референдуму щодо статусу Криму, оскільки це є порушенням Конституції України. Про це йдеться в офіційній заяві, розповсюдженій Європейською Комісією.

«Ми, лідери Канади, Франції, Німеччини, Італії, Японії, Великої Британії, США, президент Європейської Ради і президент Європейської Комісії, закликаємо Російську Федерацію припинити всі зусилля щодо зміни статусу Криму, що суперечить українському законодавству та порушує міжнародне право. Ми закликаємо Російську Федерацію негайно припинити дії на підтримку референдуму на території Криму щодо його статусу, що є прямим порушенням Конституції України», - йдеться у заяві.

Лідери "великої сімки" та ЄС наголошують на тому, що будь-який такий референдум не матиме жодного правового ефекту.

Вони також закликають Росії до негайної деескалації конфлікту у Криму та інших частинах України, виведенні своїх військ та зменшенні їхньої чисельності до докризового рівня, прямих переговорів з урядом України, використання міжнародного міжнародного посередництва і спостереження.

Підписанти також нагадали про своє рішення призупинити будь-які спільні дії з Росією щодо підготовки саміту Великої Вісімки у Сочі.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.