Велика Британія закликала світ підтримати український проект резолюції ООН

19 Грудня 2017, 14:14

Влада Великої Британії закликала міжнародне співтовариство підтримати український проект резолюції ООН. Про це повідомляє МЗС Великобританії на своїй сторінці у Twitter.

"Росія продовжує незаконно окупувати Крим і порушувати права людини. Ми закликаємо міжнародне співтовариство діяти і підтримати сьогодні проект резолюції ООН. Крим – це Україна", – йдеться у повідмоленні.

Своєю чергою посольство країни в Києві підтвердило позицію головного офісу британського МЗС, наголосивши на необхідності "тримати курс на підтримку України".

Зазначимо, що у вівторок, 19 грудня на Радбезі ООн відбудеться голосування за українським проектом резолюції про ситуацію з правами людини в тимчасово окупованому Криму. 

Нагадаємо, проект оновленої резолюції щодо прав людини в Криму був внесений 31 жовтня 2017 року. 14 листопада Третій комітет 72-ї сесії ГА ООН схвалив цей проект резолюції. Документ, зокрема, підтверджує, що між Україною і Росією існує міжнародний збройний конфлікт, засуджує ретроактивне застосування РФ власних законів на окупованій території, а також примусове переведення громадян України в російське громадянство.

Проект резолюції містить вимогу до Росії виконати проміжне рішення Міжнародного суду ООН щодо відновлення прав і свобод громадян України на півострові; закликає російську окупаційну владу забезпечити освітній процес українською та кримськотатарською мовами. Водночас у ньому засуджується відсутність доступу до Криму для Моніторингової місії ООН з прав людини в Україні, незважаючи на відповідний мандат Місії, а також міститься прохання підготувати другий тематичний звіт щодо Криму до кінця 72 сесії ГА ООН (вересень 2018 р.) та інформувати 37 сесію РПЛ ООН щодо ситуації з правами людини в Криму (березень 2018 р.).

Крім того, у документі відзначаються позитивні рішення України в контексті спрощення процедур для безперешкодного доступу до Криму журналістів та правозахисників, а також підтримка Україною ЗМІ та НУО, які були змушені залишити тимчасово окуповану українську територію.

У документі також міститься прохання до Генерального секретаря ООН координувати дії структур ООН з метою забезпечення імплементації положень цієї резолюції.