«Глава МВС вислала в посольство в Москві імена 60 суддів, офіцерів розвідки і прокурорів, замішаних у тортурах і смерті молодого юриста», – повідомляє видання.
Деталі, пов'язані зі стоп-листом, стали відомі з листа міністра з імміграційній політиці, яке він направив парламентарію з Консервативної партії.
Перша інформація про введення в дію Лондоном подібного стоп-листа з'явилася майже рік тому. Про наявність подібного списку із 60 осіб писала газета The Observer з посиланням на джерело в департаменті, відповідальному за імміграційний контроль.
Представник посольства Великобританії в Москві тоді спростував цю інформацію.
«Стаття вийшла від представника опозиції в парламенті і невірно описує політику британського уряду», – зазначив він.
Тоді ж до планів введення стоп-листа, наявність якого Лондон заперечував, підключилися парламентарії.
Депутати британської палати громад представили в березні цього року свою пропозицію, підписану, в тому числі, п'ятьма колишніми міністрами закордонних справ, про те, щоб надати законну силу санкціям за «списком Магнітского». Однак тоді ж повідомлялося, що уряд фактично відхилив документ, заявивши про свою «вичікувальну позицію» з цього питання.
Як повідомлялось, у липні Парламентська асамблея Організації з безпеки і співробітництва в Європі прийняла так звану «резолюцію Магнітского», в якій закликала країни Європи ввести санкції проти російських чиновників, причетних до смерті в московському СІЗО юриста Сєргєя Магнітского.
26 червня комітет з міжнародних відносин Сенату США одноголосно схвалив так званий «акт Магнітського». На підтримку законопроекту висловилися як республіканці, так і демократи.
Нагадаємо, у квітні США розкритикували рішення російських слідчих зупинити кримінальне переслідування щодо однієї з обвинувачуваних у справі Сєргєя Магнітского. Представник Держдепартаменту США Вікторія Нуланд заявила, що Вашингтон очікує від російської влади ретельного розслідування обставин смерті Магнітского та притягнення винних до кримінальної відповідальності.
Сєргєй Магнітскій, юрист фонду HermitageCapital, заявив про розкриття ним великого розкрадання бюджетних коштів, після чого сам був звинувачений в ухилянні від сплати податків, взятий під варту і помер у СІЗО в Москві у 2009 році.
Смерть Магнітского викликала хвилю обурення в суспільстві. Правозахисники впевнені, що Магнітський помер через погані умови утримання та відмови у медичній допомозі з боку слідства, яке домагалося від нього свідчень, вигідних для низки корумпованих силовиків.