Міністр закордонних справ Польщі Вітольд Ващиковський заявив, що Польща і надалі готова співпрацювати та підтримувати Україну. Про це він розповів у інтерв'ю виданню "Комерсант".
За його словами, поляки знають про проставлення українців до ОУН-УПА, але в той же час розуміють важливість незалежної України для безпеки Європи.
"Можу сказати, що для поляків, хоча вони в курсі цієї проблеми (ОУН-УПА – ред.), вона не ключова. Ми пам'ятаємо. Ми не забудемо про Волинську різанину, ми знаємо, що йде прославляння УПА. Але це не означає, що ми забудемо, наскільки незалежна і суверенна Україна важлива для безпеки в нашій частині Європи. Ми як і раніше готові співпрацювати з Україною і підтримувати її ", – сказав міністр.
Ващиковський також порадив українцям не будувати історичну ідентичність на особистостях, назвавши для прикладу Шухевича.
"Україна несвідомо намагається сформулювати, намацати свою історичну ідентичність, щоб закласти основу для патріотизму – хоча хтось може назвати його націоналізмом. Це нормальна тенденція. Але наша порада (українцям – ред.): не будуйте історичну ідентичність на особистостях, наприклад, Шухевича. Від цього можуть постраждати європейські устремління України. Адже члени ОУН-УПА брали участь не тільки в злочинах проти поляків, а й в голокості ", – наголосив очільник польського МЗС.
Як повідомлялось, що МЗС України 5 липня викликало посла Польщі в Україні Яна Пєкло у зв’язку з висловлюваннями глави МЗС Польщі Вітольда Ващиковського, який заявив, що "з Бандерою Україна до Європи не увійде".
Нагадаємо, міністр закордонних справ Польщі Вітольд Ващиковський заявив, що Польща виступить проти вступу України до Європейського союзу, якщо не будуть вирішені історичні питання. «Економічне співробітництво, на жаль, не виглядає добре. І найгірше, звичайно, історичні питання. Наше послання дуже ясне: з Бандерою до Європи не увійдете. Ми говоримо про це і голосно, і тихо», – сказав він. Він також висловив припущення, що у випадку невирішення питань може виникнути ситуація на зразок тієї, що існує у Греції та Македонії. Так, через незгоду Греції з назвою Македонії остання не може вступити до НАТО і розпочати переговори про членство в ЄС.