НОВИНИ

МЗС викликало посла Польщі через заяви Ващиковського щодо України

У відомстві вказали на некоректність висловлювань глави польського МСЗ та закликали не політизувати спільну історію.

МЗС України у середу, 5 липня, викликало посла Польщі в Україні Яна Пєкло у зв’язку з висловлюваннями глави МЗС Польщі Вітольда Ващиковського, який заявив, що "з Бандерою Україна до Європи не увійде". Про це повідомила прес-служба українського МЗС.

Польському дипломату наголосили, що в Україні розчаровані такими висловлюваннями Ващиковського "на тлі триваючого активного діалогу на високому рівні".

"Українська сторона переконана, що спільними зусиллями, у тому числі з дружньою Польщею,  ми маємо будувати спільне європейське майбутнє, а не ставити один одному умови. Для України європейський вибір - це не тільки зовнішня політика, а й щоденна кровопролитна боротьба і копітка наполеглива праця", - ідеться в повідомленні.

МЗС звернуло увагу на некоректність висловлювань міністра Ващиковського стосовно ситуації на Сході України.

"Було зазначено, що саме український народ платить надзвичайно велику ціну – ціну сотень життів кращих своїх представників за незалежність, за цивілізаційний вибір розвитку, а також за те, щоб не допустити на територію Польщі та інших країн ЄС російські війська", - зазначили в МЗС.

Також у відомстві закликали не політизувати сторінки спільного історичного минулого.

"У політиці кожне порівняння має свій зміст, і, враховуючи взаємовигідне стратегічне партнерство та довірливі відносини між нашими країнами, не зовсім тактовним було порівняння з Грецією та Македонією. З боку МЗС України було підтверджено готовність до подальшого розвитку рівноправної і конструктивної взаємодії з Польщею у дусі взаємного розуміння та поваги", - зазначили в МЗС.

Нагадаємо, міністр закордонних справ Польщі Вітольд Ващиковський заявив, що Польща виступить проти вступу України до Європейського союзу, якщо не будуть вирішені історичні питання. «Економічне співробітництво, на жаль, не виглядає добре. І найгірше, звичайно, історичні питання. Наше послання дуже ясне: з Бандерою до Європи не увійдете. Ми говоримо про це і голосно, і тихо», - сказав він. Він також висловив припущення, що у випадку невирішення питань може виникнути ситуація на зразок тієї, що існує у Греції та Македонії. Так, через незгоду Греції з назвою Македонії остання не може вступити до НАТО і розпочати переговори про членство в ЄС.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.