Варшава попередила ЄС про негативні наслідки тиску на неї через судову реформу

8 Березня 2018, 15:50

Прем'єр-міністр Польщі Матеуш Моравєцький під час зустрічі з головою Європейської Комісії Жаном-Клодом Юнкером у Брюсселі  заявив, що надмірний тиск Європейського Союзу на Польщу через рефому правосуддя може призвести до непередбачуваних наслідків. Про це повідомляє Reuters.

 

За його словами, такий тиск посилить в країні підтримку популістів, які мають антиєвропейські погляди.

 

"Це може призвести до зростання популістських політичних сил, які прагнуть  зруйнувати або послабити Європейський Союз", – йдеться у повідомленні.

 

Нагадаємо, 1 березня депутати Європейського парламенту схвалили резолюцію, підтримавши рішення Європейської комісії розпочати процедуру санкцій проти Польщі через порушення верховенства права.

 

29 січня прем’єр-міністр Польщі Матуеш Моравецький заявив, що Варшава не розглядатиме варіант припинити членство в Європейському Союзі, незважаючи на серйозні суперечки щодо реформи судочинства з Європейською комісією. Прем’єр підкреслив, що Рада ЄС вимагає від польської сторони змінити пункти нової реформи судочинства, а саме випустила четверту рекомендацію, визначивши перелік кроків, які польська влада повинна виконати, щоб виправити ситуацію у найближчі три місяці й не допустити запуск санкцій.

 

10 січня президент Європейської Ради Дональд Туск дорікнув націонал-консерваторам з польської урядової партії "Право і Справедливість", що вони мають меркантильне ставлення до Європейського Союзу.

 

Наприкінці грудня минулого року Єврокомісія почала процедуру запровадження санкцій щодо Польщі через судову реформу. Однак польський уряд аргументує, що хоче зламати структуру влади, яка залишилася ще з комуністичних часів. Прем'єр-міністр Польщі Матеуш Моравєцький, який очолив уряд країни з 11 грудня 2017 року, виступив на захист судової реформи.

 

Як повідомлялось, 15 листопада  Європейський парламент прийняв резолюцію, яка передбачає введення санкцій ЄС проти Польщі. Мова йде про застосування ст. 7 договору про Європейський союз, згідно з якою Польщу можуть позбавити права голосу в Раді ЄС.  Євродепутати вважають, що Варшава відходить від норм демократії та правової держави.