НОВИНИ

Polexit. Моравецький прокоментував можливість виходу Польщі з ЄС

За словами глави польського уряду, буде непросто розв’язати всі ті «гордіїві вузли», що утворилися між Польщею і ЄС всього за пару місяців.

Прем’єр-міністр Польщі Матуеш Моравецький заявив, що Варшава не розглядатиме варіант припинити членство в Європейському Союзі, незважаючи на серйозні суперечки щодо реформи судочинства з Європейською комісією. Про це повідомляє видання wnp.pl.

 

Зокрема, прем’єр підкреслив, що Рада ЄС вимагає від польської сторони змінити пункти нової реформи судочинства, а саме випустила четверту рекомендацію, визначивши перелік кроків, які польська влада повинна виконати, щоб виправити ситуацію у найближчі три місяці й не допустити запуск санкцій.

 

Читайте також: Новий польський уряд. Курс на зближення з Брюсселем?

 

"Ніхто серйозний не говорить й не думає про такий сценарій. Polexit є настільки ж можливим як Germanexit. Польща є і буде залишатися частиною Європейського Союзу", - зауважив він.

 

За словами глави польського уряду, буде непросто розв’язати всі ті «гордіїві вузли", що утворилися між Польщею і ЄС всього за пару місяців.

 

"Я співчуваю, що все зайшло так далеко. Ми пояснюємо свою позицію, спираємося на армію аргументів, конкретику", - сказав він.

 

Очільник запевнив, що уряд в Польщі витрачає втричі більше на судову реформу, аніж в інших європейських країнах.

 

"Це показує, що система, яка має такі тривалі судові розгляди, водночас є дуже дорогою. Якби ми були більш-менш на рівні з ЄС, то ми заощаджували б щороку на накладах на правосуддя 3-4 мільярди злотих з витрачених восьми. Ці змарновані гроші я хотів би виділити на інвестиції та на суспільну підтримку. Тому реформа дуже потрібна", - додав прем’єр.

 

Крім того, міністр вважає, що саме ці аспекти не були враховані й визнані Європейською Комісією належним чином.

 

Нагадаємо, 10 січня президент Європейської Ради Дональд Туск дорікнув націонал-консерваторам з польської урядової партії "Право і Справедливість", що вони мають меркантильне ставлення до Європейського Союзу.

 

Наприкінці грудня минулого року Єврокомісія почала процедуру запровадження санкцій щодо Польщі через судову реформу. Однак польський уряд аргументує, що хоче зламати структуру влади, яка залишилася ще з комуністичних часів. Прем'єр-міністр Польщі Матеуш Моравєцький, який очолив уряд країни з 11 грудня 2017 року, виступив на захист судової реформи.

 

Як повідомлялось, 15 листопада  Європейський парламент прийняв резолюцію, яка передбачає введення санкцій ЄС проти Польщі. Мова йде про застосування ст. 7 договору про Європейський союз, згідно з якою Польщу можуть позбавити права голосу в Раді ЄС.  Євродепутати вважають, що Варшава відходить від норм демократії та правової держави.