Валерій Чалий: Керівництву нашої країни варто зіграти дійсно українську партію

4 Грудня 2011, 17:35

Як заявив у коментарі Тижню заступник генерального директора Центру Разумкова Валерій Чалий, присутність цього пункту в резолюції викликає певне здивування.

«Відверто кажучи, я був дещо здивований, що такий пункт з’явився в резолюції Європарламенту. Хоч про це ясно говорили в різних структурах ЄС і України, але такого відвертого констатування наявності значного тиску на Україну з боку Російської Федерації я не пам’ятаю в останніх документах Європарламенту», – зазначає Чалий.

Експерт підтверджує, що цей пункт вказує на те, що ЄС і Росія ведуть боротьбу за Україну.

«Очевидно, цей досить несподіваний пункт, який міститься в цих рекомендаціях, в якому йдеться, що Російська Федерація здійснює значний тиск на Україну, аби не створювати зону вільної торгівлі з ЄС, а натомість приєднатися до Митного союзу, вказує на загострення ситуації. Дійсно, ЄС і Росія по суті ведуть боротьбу за Україну, за її майбутній євроінтеграційний або зворотній євразійський шлях», – пояснює експерт.

Чалий порівнює ситуацію на міжнародній арені між Україною та ЄС, а також Україною і Росією з іграми.

«Образно кажучи, всі карти на столі. Тепер фактично завершується тактична гра (щодо України – Ред.). Але головне, щоб не програла сама Україна. Різні і правила: якщо з боку Росії пропонується така собі гра в карти, то з боку ЄС – в шахи. Українське ж керівництво намагається грати теніс. Так що треба тепер визначитись з правилами гри, сісти за один із столів і зіграти дійсно українську партію», – вважає експерт.

Нагадаємо, 1 грудня Європейський парламент ухвалив резолюцію, у якій рекомендує Раді ЄС, Європейській комісії і Європейській службі зовнішньополітичної діяльності парафувати угоду про асоціацію між Україною та ЄС до кінця 2011 року.

У резолюції, зокрема, йшлося про наявність тиску на Україну з боку Російської Федерації. "Російська Федерація чинить надмірний тиск на Україну з тим, щоб не вводити зону вільної торгівлі з Євросоюзом, а замість цього приєднатися до Митного союзу з Росією, Білоруссю і Казахстаном; це безпрецедентний випадок в історії взаємин ЄС з зовнішніми партнерами", – йдеться в документі.