Теличенко нагадала, що вироком, який хоч і набрав уже законної сили, але ще не пройшов випробування касаційним судом, Юлію Тимошенко визнано винною в перевищенні влади.
«За висновком суду, воно полягало в тому, що екс-прем’єрка дала вказівку керівникові державного підприємства НАК «Нафтогаз України» підписати газову угоду з ВАТ «Газпром». Державне обвинувачення не вказувало і відповідно суд не встановив жодної особистої користі, яку отримала б Юлія Володимирівна від цієї угоди. Саме ця обставина – відсутність власної вигоди – і є ключовою для того, щоб Європа не вбачала в діях Тимошенко складу злочину», – вважає адвокат.
Крім того, на думку Теличенко, суд у справі Тимошенко зробив неправильний висновок про те, що вказівка очільникові Нафтогазу, дана через міністра палива та енергетики, виходила за межі повноважень глави уряду.
«Параграф 9 п. 2 Регламенту Кабміну України передбачає право прем’єр-міністра давати доручення членам уряду, керівникам інших центральних органів виконавчої влади, які обов’язкові до виконання зазначеними посадовими особами. І це в той час, коли в ст. 365 ідеться про дії, що «явно виходять за межі» наданих повноважень. У матеріалах справи є висновок міністра юстиції Олександра Лавриновича і тодішнього генерального прокурора Олександра Медведька про те, що Юлія Тимошенко не вийшла за межі повноважень керівника уряду», – пояснює адвокат.
Інтерв’ю з Валентиною Теличенко, яка представлятиме інтереси Тимошенко у Європейському суді з прав людини, читайте у № 2 Тижня.