НОВИНИ

Інтереси Тимошенко в Європейському суді з прав людини представлятимуть Теличенко і Власенко

Інтереси екс-прем’єра Юлії Тимошенко в Європейському суді з прав людини представлятимуть адвокати Валентина Теличенко і Сергій Власенко. Про це повідомляє її персональний сайт.

Відповідно до рішення Європейського суду з прав людини, справу "Тимошенко проти України" прийнято до розгляду в пріоритетному порядку, зважаючи на серйозний характер висунутих звинувачень - незаконність прийняття рішення про підписання газових угод у 2009 році.

У скарзі Юлії Тимошенко, поданій адвокатами Валентиною Теличенко і Сергієм Власенко 10 серпня 2011 року, вказується про політично вмотивоване переслідування екс-прем'єр-міністра.

Адвокати зазначають, що рішення про взяття Юлії Тимошенко під варту було незаконним, а досудове і судове слідство проходили з порушенням норм Європейської конвенції з прав людини.

Зокрема, статті 3 (заборона на принизливе поводження або покарання), статті 5 (право на свободу та особисту недоторканість) і статті 18 (обмеження у застосуванні обмежень щодо прав).

У скарзі також зазначається, що умови утримання Юлії Тимошенко в слідчому ізоляторі є неадекватними: екс-прем'єру не надається медична допомога, незважаючи на численні проблеми зі здоров'ям.

Європейський суд з прав людини долучив до матеріалів справи "Тимошенко проти України" оприлюднений 23 листопада 2011 року звіт Європейського комітету з питань запобігання катуванням чи нелюдському або такому, що принижує гідність, поводженню чи покаранню.

У звіті, зокрема, зазначається, що в Київському СІЗО, деякі будівлі якого побудовані 140 років тому, утримується ув'язнених більше, ніж передбачено місць. Причому більшість арештантів очікують у СІЗО або остаточного вироку, або результатів його оскарження.

У звіті також наголошується на неналежних санітарно-гігієнічних умовах у камерах. "Рівень гігієни також вкрай незадовільний: у деяких камерах представники делегації побачили тарганів, а ув'язнені також скаржилися на наявність мишей і щурів. У камерах санітарна техніка (туалет і раковина), як правило, у ветхому стані і явно не достатні для кількості ув'язнених", - йдеться у звіті Європейського комітету.

Крім того, Європейський суд з прав людини долучив до матеріалів справи "Доповідь про права людини в 2010 році" Державного департаменту США, а також Резолюцію Європейського парламенту від 9 червня 2011 року про неприпустимість вибіркового застосування кримінального права щодо колишніх представників уряду - Юлії Тимошенко, Юрія Луценка, Валерія Іващенка.

Нагадаємо, Європейський суд з прав людини прийняв до розгляду скаргу екс-прем'єра Юлії Тимошенко про порушення норм Європейської конвенції з прав людини під час притягнення її до кримінальної відповідальності 16 грудня.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.