В Україну повернулися четверо моряків із затонулого біля Мавританії судна

25 Листопада 2019, 10:46

Четверо українських моряків із риболовецького траулера "Іван Голубець", який ходив під прапором Грузїі і затонув у липні біля берегів Мавританії, повернулися додому. Про це 25 листопада повідомив державний секретар МЗС України Андрій Заяць.

 

«Добра ранкова новина: цієї ночі з Мавританії повернулися додому чотири українські моряки судна "Іван Голубець", до яких там було застосовано обмежувальні заходи», – написав він у Twitter.

 

Також Заяць подякував міністру закордонних справ Мавританії Ісмаїлу ульд Шейх-Ахмеду.

 

Нагадаємо, океанський український траулер "Іван Голубець" IMO 8859782, на якому кілька днів вирувала пожежа, затонув вночі 22 липня біля мавританського порту Нуадібу. 

 

Увесь екіпаж судна, включаючи капітана – найняті працівники фрахтувальника. ВАТМ “Іван Голубець” був тимчасово зареєстрований в Міжнародному реєстрі торгового флоту Грузії (на період договору бербоут-чартеру). Судно ходило під прапором Грузії та вело промисел в територіальних водах Мавританії та Белізу. На підставі Свідоцтва на право власності на судно, ВАТМ “Іван Голубець” належить ДП “Сервіс” як судновласнику.

 

Державне агентство рибного господарства України звернулося до Грузії, під прапором якої ходив “Іван Голубець” з проханням провести об’єктивне розслідування.