НОВИНИ

Україна закликала Грузію розслідувати катастрофу траулера біля берегів Африки

Також за ініціативи Держрибагентства буде створено комісію із залученням інших центральних органів виконавчої влади та державних підприємств.

Державне агентство рибного господарства України звернулося до Грузії, під прапором якої ходив траулер “Іван Голубець”, що зазнав аварії біля берегів Мавританії, з проханням провести об’єктивне розслідування. Про це повідомляє прес-служба Держрибагенства у Facebook.

 

“З метою об’єктивного розслідування і з’ясування причин інциденту на ВАТМ “Іван Голубець” Держрибагентство звернулось до компетентних органів Грузії, як держави прапора, з проханням провести власне розслідування інциденту із залученням компетентних органів Мавританії, у територіальних водах якої сталась подія”, - йдеться у повідомленні.

 

 

Також за ініціативи Держрибагентства буде створено комісію із залученням інших центральних органів виконавчої влади та державних підприємств.

 

До того ж фрахтувальником риболовецького траулера “Іван Голубець” є компанія ЕВІАЛ БІЗНЕС ЛП. Підприємство експлуатує судно на умовах договору бербоут-чартеру від 24.02.2016 року. Строк дії договору – 10 років. Кошти від оренди надходять до державного бюджету України.

 

Водночас, увесь екіпаж судна, включаючи капітана - найняті працівники фрахтувальника. ВАТМ “Іван Голубець” був тимчасово зареєстрований в Міжнародному реєстрі торгового флоту Грузії (на період договору бербоут-чартеру). Судно ходило під прапором Грузії та вело промисел в територіальних водах Мавританії та Белізу. На підставі Свідоцтва на право власності на судно, ВАТМ “Іван Голубець” належить ДП “Сервіс” як судновласнику.

 

Нагадаємо, що колишній представник президента України в АР Крим Борис Бабин заявив, що океанський український траулер "Іван Голубець" IMO 8859782, на якому кілька днів вирувала пожежа, затонув у понеділок, 22 липня, вночі біля мавританського порту Нуадібу.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.