Тим часом у Луцьку та в низці інших міст держави, зокрема i в Києвi, відбудуться Шевченкові читання.
«Ми проводимо читання в рамках кампанії Всеукраїнського комітету з захисту української мови, філію якого плануємо відкрити у Луцьку», — розповіла прес–секретар громадської організації «Національний Альянс» Юлія Грищук. За її словами, організатори також зніматимуть на відео, як звичайні перехожі читатимуть вірші Шевченка, — для популяризації української мови.
Сьогодні виповнюється 152 роки від дня перепоховання праху Шевченка. Хоч день шевченкової смерті датується 10 березня, та для багатьох його співвітчизників i нащадків 22 травня – день не менш важливий, адже спочивати в українській землі у Каневі було останньою волею патріарха. Виконати заповіт Шевченка, втім, виявилось не так просто: лише через 58 днів після поховання царський уряд дозволив викопати і переправити домовину з поетом до України, а сам процес перевезення тривав два тижнi.
Як повідомлялось, інтелігенція протестує проти будівництва навколо могили Шевченка розважальних закладів.
Вчора стало відомо,що на ремонт музеїв Шевченка витратять ще 27,2 млн грн.
У лютому 2011 року в.о. голови Держказначейства Олександр Даневич повідомив, що на реконструкцію та будівництво об’єктів Шевченківського національного заповідника та інфраструктури м.Канева у 2011 році за рахунок держбюджету передбачено 148 млн гривень.
Нагадаємо, президент Віктор Янукович оголосив 2014 рік в Україні Роком Тараса Шевченка.