В Україні відрахували двох студентів через використання фальшивих сертифікатів ЗНО при вступі

21 Березня 2016, 15:09

Із українських вишів відрахували двох студентів, які використовували підроблені сертифікаті про результати зовнішнього незалежного оцінювання під час вступу. Про це повідомила прес-служба Генеральної прокуратури.

"Ініційовано питання про відрахування конкретних осіб у зв'язку з використанням неправдивих відомостей про проходження ЗНО. … За встановленими фактами керівництвом вищих навчальних закладів за результатами розгляду матеріалів Генеральної прокуратури України вже відраховані двоє студентів", – йдеться в повідомленні.

У Генпрокуратурі розповіли, що посадові особи Українського центру оцінювання якості освіти в 2008 році створили злочинну організацію для завищення результатів ЗНО окремих осіб і присвоєння коштів центру, а також Агентства з міжнародного розвитку США (USAID).

"Завищені результати ЗНО надавали замовникам незаконні переваги в доступі до вищої освіти, отриманні нагород (медалей) і безпідставної оплати навчання за бюджетні кошти", – поінформували у відомстві.

У Генпрокуратурі нагадали, що згідно з пунктом 5 розділу XXІ наказу МОН України 15.10.2014 № 1172 "Про затвердження Умов прийому на навчання до вищих навчальних закладів України в 2015 році" надання недостовірних відомостей про проходження зовнішнього незалежного оцінювання є підставою для відрахування студента.

Нагадаємо, 21 липня ГПУ під час обшуку вилучила докази корупції чиновників Міносвіти, а СБУ виявила факти несанкціонованого втручання у реєстр ЗНО.

У серпні МВС отримало доступ до оригіналів сертифікаційних робіт 23-х абітурієнтів, заради яких були сфальсифіковані результати ЗНО. 

У листопаді Генеральна прокуратура України спрямувала ректорам низки університетів листи про необхідність відрахування студентів, які вступили на основі підроблених сертифікатів про результати ЗНО.