НОВИНИ

СБУ виявила факти несанкціонованого втручання у реєстр ЗНО

Наразі проводяться обшуки в одній із обласних філій УЦОЯО, транзитний сервер якої міг використовуватися для внесення змін до автоматизованої системи оцінювання.

Служба безпеки України виявила факти несанкціонованого втручання до реєстру зовнішнього незалежного тестування. Про це повідомляє прес-служба СБУ.

"Службою безпеки виявлено та припинено несанкціоновану зміну посадовцями Українського центру оцінювання якості освіти (УЦОЯО - ред.) МОН України інформації у "Реєстрі осіб, які пройшли зовнішнє незалежне оцінювання", - йдеться в повідомленні.

Зазначається, що у рамках розпочатого Генеральною прокуратурою кримінального провадження спільною групою СБУ, Генпрокуратури та міліції проведено низку обшуків у приміщеннях УЦОЯО та помешканнях посадовців.

На електронній поштовій скриньці одного з керівників відділу УЦОЯО виявлено листування із зазначенням персональних даних учасників ЗНО та кількості балів, яку їм потрібно було поставити у відомості. У повідомленнях також вказано розміри грошової винагороди за ці протиправні дії. Крім того, у помешканні чиновника правоохоронці виявили 134 тисячі доларів, 80 тисяч гривень та 3 тисячі євро.

Повідомляється, що тривають слідчі дії. Наразі проводяться обшуки в одній із обласних філій УЦОЯО, транзитний сервер якої міг використовуватися для внесення змін до автоматизованої системи оцінювання.

Як повідомлялося, ГПУ викликала на допит усіх керівників Центру оцінювання якості освіти.

Кабмін відсторонив директора Центру оцінювання якості освіти Ігоря Лікарчука від виконання обов'язків до завершення розслідування.

Також читайте: Заступниця міністра освіти повідомила подробиці обшуків у Лікарчука та Винника

Нагадаємо, 21 липня ГПУ під час обшуку вилучила докази корупції чиновників Міносвіти.

Згодом у Міносвіти заявили, що обшуки, які проводилися в УЦОЯО, не несуть загрози для вступної кампанії.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.