«Центр займатиметься реалізацією дослідницьких наукових проектів з проблематики Голодомору, публікацією наукових праць, документальних збірників, перекладів праць зарубіжних авторів, проведенням наукових семінарів, круглих столів та інших заходів на тему Голодомору», – йдеться у повідомленні.
Окрім того, працівники Центру також розроблятимуть спеціальні навчальні курси та методичні рекомендації для вивчення теми у школах та вищих навчальних закладах.
«Спеціальним напрямом діяльності буде підготовка і видання багатотомної праці «Хроніка колективізації та Голодомору в Україні. 1927—1933» та створення на цій основі електронного архіву, який буде доступний в інтернеті та міститиме оцифровані копії документів, повністю розшифровані та доповнені академічним аналізом», – розповіла Гриневич.
В Українському центрі досліджень Голодомору НаУКМА «працюватимуть над виданням збірок спогадів свідків страшної трагедії, перекладом та виданням українською мовою праць західних науковців у царині дослідження Голодомору та геноцидів, моніторингом змісту новітніх нормативно-правових актів, навчальних програм, навчальних посібників і підручників України та Росії в контексті висвітлення проблематики, а також формуванням електронної бази вітчизняних дослідників цієї теми».
«Центр вивчення Голодомору буде продовжувати наукову і дослідницьку політику НаУКМА разом з іншими нашими науковими інституціями, такими як музей-архів Джеймса Мейса. Зараз ми повинні взяти на себе цю ініціативу, яку в силу певних причин не може взяти на себе держава», – прокоментував створення Центру президент Києво-Могилянської академії Сергій Квіт.
Найближчим часом Центр стане співорганізатором Міжнародного наукового симпозіуму «Голодомор 1932-1933 років: історія і пам’ять».
Як відомо, цього року відзначають 80-і роковини Голодомору-геноциду 1932-1933 років в Україні.
Громадський комітет із вшанування пам’яті жертв Голодомору, створений у 2010 році, організовує пам’яті заходи. Зокрема 21-22 листопада відбудеться Міжнародний форум до 80-х роковин Голодомору «Народ мій є! Народ мій завжди буде!».
Як повідомлялось, більшість українців (66%) погоджуються з твердженням, що Голодомор 1932-33 років був геноцидом Українського народу.