НОВИНИ

У Конгресі США вшанували жертв Голодомору

Сенатор штату Іллінойс (США) Майк Квіглі у Конгресі Сполучених Штатів Америки нагадав про наближення 80-х роковин рукотворного голоду в Україні 1932-1933 років. Про це повідомляє прес-служба Центру досліджень визвольного руху.

«Я піднімаюся сьогодні, аби вшанувати 80-річчя геноциду в Україні. Великий штучний голод зорганізувало комуністичне правління Йосипа Сталіна для викорінення української культури, освіти і соціальних інститутів, - заявив Квіглі. - За сталінського режиму український народ позбавили землі та зерна, загнали у колгоспи, де зрештою заморили голодом. Колишня житниця Європи стала місцем примусового голоду, який у кінцевому рахунку забрав життя понад 6 мільйонів безневинних чоловіків, жінок і дітей. Але спроба Сталіна знищити дух та історію українського народу не вдалася».

Конгресмен нагадав також про Український національний музей у Чикаго, де мав відбутися захід пам’яті жертв Голодомору.

У серпні цього року українська громада при греко-католицькій церкві Святого Йосипа Обручника в Чикаго відзначила конгресмена Квіглі за його «віддану підтримку українсько-американської громади 5-го округу штату Іллінойс» та за активну діяльність в рамках Конгресової групи сприяння Україні.

Як повідомлялось, наприкінці жовтня у Бостоні, центрі штату Массачусетс, відбулися громадські слухання щодо можливого вивчення теми українського Голодомору у вищих школах штату.

З 2005-го року тему Голодомору вивчають у школах штату Іллінойс. Також американські школярі та студенти є постійними відвідувачами Українського національного музею в Чикаго, де в окремій виставковій залі міститься постійна і найбільша у США документальна виставка про Голодомор в Україні.

Нагадаємо, у червні в США вийшла друком художня книжка відомого американського історика українського походження Олександра Мотиля «Солодкий сніг» («Sweet Snow») про Голодомор в Україні 1932—1933 років.

Цього року відзначають 80-і роковини Голодомору-геноциду 1932—1933 років в Україні. Громадський комітет із вшанування пам’яті жертв Голодомору, створений у 2010 року, вже розпочав підготовку до проведення пам’ятних заходів 23 листопада.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.