В Україні покращився стан свободи слова – інфографіка

7 Липня 2016, 13:26

Зза перше півріччя 2016 року експерти зафіксували загалом 129 випадків порушень свободи слова, порівняно до 143 випадків за аналогічний період 2015 року. Такими є дані системного дослідження Інституту масової інформації “Барометр свободи слова”.

Водночас, як зазначається, якщо рахувати разом з окупованими територіями Донбасу і Кримом, кількість порушень з початку року — 154 (за аналогічний період 2015 року —175).

Фізична агресія щодо журналістів лишилася приблизно на тому самому рівні — за перше півріччя 2016 року зафіксовано 23 напади на журналістів (аналогічна цифра за той самий період 2015 року), та 23 випадки погроз і залякувань (22 — за перше півріччя 2015 року).

Нагадаємо, раніше український сайт «Миротворець» (який був створений для встановлення осіб сепаратистів або людей, які допомагають їм) опублікував дані понад 5 тисяч журналістів, які отримали «акредитацію» у терористів «ДНР» та «ЛНР». Крім представників українських ЗМІ, до списку потрапили також кореспонденти іноземних видань. Після публікації списку журналісти поскаржилися на незаконність оприлюднення їхніх персональних даних. У підсумку прокуратура Києва почала розслідування за фактом перешкоджання професійній діяльності журналістів. Представник ОБСЄ з питань свободи ЗМІ Дуня Міятович, Представництво ЄС в Україні, посол США в Україні Джеффрі Пайєтт, а також посли держав «Великої сімки» засудили оприлюднення персональних даних журналістів, оскільки це наражає їх на небезпеку.