В Україні набув чинності закон про кримінальну відповідальність за знущання над тваринами

4 Серпня 2017, 14:35

У п'ятницю, 4 серпня, в Україні набув чинності закон, який посилює кримінальну відповідальність за жорстоке поводження з тваринами.

Закон має на меті посилення адміністративної та кримінальної відповідальності за жорстоке поводження з тваринами, їх мордування, а також нацькування тварин одна на одну, їх вбивства, пропаганди цього в суспільстві

Згідно із документом, навмисне жорстоке поводження з тваринами, у тому числі безпритульними, що призвело до каліцтва чи загибелі тварини, нацьковування, публічні заклики, а також поширення матеріалів із закликами до вчинення таких дій караються арештом на строк до шести місяців або обмеженням волі на строк до трьох років. Ті самі дії, вчинені у присутності малолітнього чи неповнолітнього, караються обмеженням волі на строк від трьох до п'яти років або позбавленням волі на строк від трьох до п'яти років.

Ці ж самі дії, вчинені з особливою жорстокістю або у присутності малолітнього чи неповнолітнього, або щодо двох і більше тварин, або повторно, або групою осіб, або вчинені активним способом караються позбавленням волі на строк від п'яти до восьми років.

Раніше за жорстоке поводження з тваринами існували штрафи від дев'яти до двадцяти одного неоподатковуваного мінімуму доходів громадян. Знущання та цькування каралося штрафом до п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів або арештом на строк до шести місяців. Автори закону наголошують, що ці штрафи були неадекватно низькими і де-факто кримінальна відповідальність була відсутня.

Нагадаємо, 22 червня Верховна Рада ухвалила законопроект №5119-1 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, що стосуються введення гуманного ставлення до тварин", яким посилила кримінальну відповідальність за жорстоке поводження з тваринами. За законопроект проголосували 257 народних депутатів.

У першому читанні законопроект був прийнятий 4 квітня 2017 року.