НОВИНИ

Рада прийняла за основу закон про кримінальну відповідальність за знущання над тваринами

Законопроект пропонує карати за жорстокість до тварин позбавленням волі на строк до 8 років.

Верховна Рада має намір ввести кримінальну відповідальність за жорстоке поводження з тваринами. За законопроект №5119-1 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, що стосуються введення гуманного ставлення до тварин" в першому читанні на засіданні у вівторок проголосувало 243 народних депутати.

Законопроект пропонує ввести зміни в закон України "Про захист тварин від жорстокого поводження", в кодекс України про адміністративні правопорушення та до Кримінального кодексу України.

Зокрема, законопроект пропонує внести зміни в ст.299 "Жорстоке поводження з тваринами" Кримінального кодексу, відповідно до якого знущання над тваринами карається арештом на строк до 6 місяців або обмеженням волі на строк до 3 років. Ті ж самі дії, здійснені в присутності малолітніх, караються обмеженням волі на строк від 3 до 5 років, або позбавленням волі на такий же термін.

Так само пропонується внести до Кримінального кодексу України норму, згідно з якою дії, пов'язані з жорстоким ставленням до тварин, вчинені з особливою жорстокістю або призвели до загибелі, або в результаті яких тварини стали каліками, вчинені групою осіб, караються позбавленням волі на строк від 5 до 8 років.

Нагадаємо, прокуратура направила до суду обвинувальний акт щодо киянина, який розкидав отруєні продукти, після вживання яких померло кілька безпритульник собак.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.