В Україні до суду передали справи про державну зраду щодо 18 силовиків із окупованого Криму

6 Червня 2016, 23:43

Органи військової прокуратури України упродовж 2016 року спрямували до суду 18 обвинувальних актів у кримінальних провадженнях щодо осіб, обвинувачених у дезертирстві й державній зраді у Криму та Севастополі. Про це повідомили в прес-службі ГПУ.

«Військова прокуратура Вінницького гарнізону Центрального регіону України підтримала державне обвинувачення у кримінальному провадженні щодо командира військової частини А-1656, дислокованої у Севастополі, полковника Дубінцева С.В., який свідомо зрадив військовій присязі й добровільно перейшов на службу до Збройних сил Російської Федерації. Зазначений зрадник, віддаючи наказ підлеглим військовослужбовцям не чинити ніякого опору військам Росії, фактично передав військову частину з майном, технікою і зброєю військам країни-агресора», – йдеться у повідомленні ГПУ.

Також повідомляється, що Печерський районний суд Києва задовольнив клопотання військової прокуратури Київського гарнізону й надав дозвіл на здійснення спеціального досудового розслідування у кримінальному провадженні щодо колишнього першого заступника начальника управління Кримського територіального командування внутрішніх військ МВС України, якого звинувачують у державній зраді і дезертирстві.

«Зазначений дезертир вчинив державну зраду, перейшов на бік Російської Федерації у період збройного конфлікту й надав представникам внутрішніх військ МВС Російської Федерації допомогу у захопленні військових об’єктів внутрішніх військ МВС України. За вказані протиправні дії зрадник призначений на посаду командира однієї з бригад ВВ МВС Росії, йому присвоєно військове звання «генерал-майор», – розповіли в ГПУ.

Нагадаємо, 31 травня в офіційних виданнях українських органів влади "Урядовий кур'єр" та "Голос України" опубліковано повістки 727 кримським суддям, працівникам прокуратури, депутатам і самопроголошеним представникам місцевої "влади".