Тоді понад 1200 євреїв, сербів і циган були вбиті в місті Новий Сад, коли потрапили оточення угорської армії, що воювала на боці нацистської Німеччини.
Будапештський суд звинувачує Кепіро в співучасті в злочинах проти людяності. За словами боку обвинувачення, саме він віддав наказ про страту 36 осіб.
Лея Любібратіч, якій дивом вдалося врятуватися, розповідає, що одних солдати кидали в Дунай, де люди моментально гинули під кригою, інших витягали з будинків і розстрілювали прямо на вулиці.
У списках Центру імені Симона Візенталя, що багато років займається пошуком нацистських злочинців і вивченням Голокосту, Кепіро значився як найбільш розшукуваний нацист, який учинив злочини проти людяності.
Прибувши до зали суду в Будапешті, Шандор Кепіро тут же заявив репортерам, що він ні в чому не винен, і назвав судовий процес цирком.
Зайнявши своє місце, Кепіро взяв у руки папір, на якому крупно надруковано: "Вбивці 97-річного старого!".
У 1944 році Шандор Кепіро вже сидів на лаві підсудних і був визнаний винним у вбивствах населення Угорщини, однак профашистський уряд країни анулював звинувачення, і Кепіро сховався в Аргентині.
Він повернувся в Угорщину в 1996 році, а через 10 років на його слід вийшли "мисливці за нацистами" з Центру Симона Візенталя. У той час Кепіро проживав у квартирі прямо навпроти однієї з будапештських синагог.
Кепіро подав до суду позов на директора Центру Візенталя Ефраїм Зурофф за наклеп. Проте позов був відхилений за рішенням будапештського трибуналу, який визнав, що на підставі обвинувального вердикту, винесеного в 1944 році, Зурофф по праву назвав Кепіро "військовим злочинцем".
При цьому Кепіро визнав, що під час обговорюваних подій дійсно знаходився в місті Новий Сад, але в інтерв'ю угорському телебаченню додав: "Я ні про що не шкодую. Я просто ніс службу і виконував свій обов'язок".
Нагадаємо, що у Німеччині триває суд над Джоном (Іваном) Дем’янюком, якого прокуратура Мюнхена звинуватила у причетності до вбивства 27,9 тисяч людей. Суд над 90-річним Дем’янюком, якого звинувачують у співпраці із нацистами під час Другої світової війни, триватиме до середини травня.