НОВИНИ

Суд над Дем’янюком триватиме до середини травня

Суд над 90-річним Іваном (Джоном) Дем’янюком, якого звинувачують у співпраці із нацистами під час Другої світової війни, триватиме до середини травня. Про це повідомили у Мюнхенському суді, який розглядає цю справу.

Раніше в суді висловлювали сподівання, що вирок у цій справі буде винесений до 22 березня. Однак дії захисту Дем’янюка відтягують винесення вердикту ще на кілька місяців.

У разі визнання винним, Дем’янюку загрожує 15 років ув’язнення.

Судовий процес у Мюнхені розпочався у листопаді 2009року. Через поганий стан здоров’я обвинуваченого засідання суду неодноразово переносилися. Всього відбулося близько 80 судових засідань у цій справі. За попередніми очікуваннями, він мав завершитись наприкінці 2010 року.

У лютому цього року Дем'янюк заявив суду, що оголосить голодування, якщо судді не розглянуть додаткові свідчення, які, на його думку, виправдовують його і спростовують звинувачення, що він служив охоронцем концентраційного табору, створеного нацистами у часи Другої Світової війни.

Українця за походженням Дем’янюка звинувачують у причетності до вбивства 27,9 тисяч людей у концтаборі "Собібор" на території Польщі, де він був охоронцем. 14 квітня 2010 року експерти підтвердили справжність посвідчення Івана Дем'янюка, виданого йому нацистами в "Собіборі".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.