«Управління у справах імміграції та громадянства Угорщини знову відмовило у наданні Олександру Шепелєву та його дружині Галині Шепелєвій статусу біженців», – повідомив адвокат подружжя.
У жовтні минулого року УСІГУ вже відхиляло клопотання Олександра Шепелєва та його дружини про надання їм в Угорщині статусу біженця. Однак у зв'язку з апеляцією суд зобов'язав імміграційне відомство розглянути питання, чи може Канада надати дійсний захист Олександру Шепелєву та його дружині, які мають українське та канадське громадянство. При цьому суд звернув увагу на те, що процес розгляду питання про надання статусу біженця не можна розглядати безвідносно до справи про екстрадицію Шепелєвих в Україну.
Як повідомлялось, у жовтні управління у справах імміграції і громадянства Угорщини відхилило клопотання Олександра Шепелева та його дружини про надання їм статусу біженців, що також оскаржене підозрюваними та їх захистом.
Олександр Шепелев був оголошений у міжнародний розшук за підозрою в замовному вбивстві і розкраданні коштів Родовід Банку. Екс-депутат фігурував у кримінальній справі, відкритій в рамках розслідування розкрадання коштів з Родовід Банку (йдеться про 315 млн грн).
Він був затриманий 4 липня у Будапешті.
Згодом щоб уникнути екстрадиції в Україну подружжя Шепелева подало у відповідні угорські органи клопотання про надання статусу біженця.
У МЗС пояснили, що подружжя не може розраховувати на вирішення цього питання.
2006 року тодішній глава МВС Юрій Луценко називав Шепелева підозрюваним в організації вбивства полковника УБОЗу Романа Єрохіна. А в 2012 році його ім'я згадувалося у зв'язку із розстрілом автомобіля віце-президента Родовід Банку Сергія Дядечка, який не постраждав.