«Парламент повинен не допустити різкої зміни зовнішньополітичного курсу країни. У законі, ухваленому парламентом минулого скликання, чітко записано, що вибором і метою України є європейська інтеграція. Тому приєднання до Митного союзу суперечить національному законодавству. Опозиційні сили робитиму усе для того, щоб не допустити ратифікації документів про інтеграцію до Митного союзу», – наголосив Павленко.
Народний депутат нагадав, що у лютому 2013 року відбудеться саміт Україна-ЄС, на якому обговорюватиметься підписання угоди про асоціацію, яка є частиною Угоди про зону вільної торгівлі між Україною та Євросоюзом.
«Дуже багато залежатиме від того, наскільки серйозно українська влада поставиться до тих питань, які є у Європейського Союзу до України. Це питання відмови від вибіркового правосуддя, зміна виборчого законодавства і розслідування порушень під час виборів та питання здійснення реформ, чого також вимагають від влади і опозиційні сили у парламенті», – підкреслив Павленко.
Нагадаємо, згідно з даними опитування, проведеного соціологічною групою «Рейтинг» восени поточного року, приєднання України до Європейського Союзу підтримали 52% українців, 34% виступили проти, ще 14% – не визначилися.
Читайте також: Янукович розтягнувся у зовнішньополітичному шпагаті