НОВИНИ

Більше половини українців підтримують приєднання України до ЄС

Приєднання України до Європейського Союзу підтримали 52% українців, 34% виступили проти, ще 14% - не визначилися. Такі результати дослідження, проведеного соціологічною групою «Рейтинг» восени поточного року.

Найбільше цю ініціативу підтримує молодь (майже дві третини опитаних у віці 18-29 років), найбільш песимістично до неї ставляться люди літнього віку (38% підтримують і 43% не підтримують).

Серед мешканців Заходу за євроінтеграцію виступили 77%, дещо менше - в центрі (64%), на Півночі (54%) і Сході (51%). На Півдні та Донбасі близько половини опитаних не підтримують ініціативу.

У той же час ідею утворення єдиної держави у складі України, Росії та Білорусі підтримали 41% українців, а 44% виступили проти. 15% - не визначилися.

Як зазначають соціологи, якщо протягом 2010-2011 років кількість прихильників об'єднання з Росією стабільно перевищувала кількість супротивників, то в 2012 році спостерігаються зворотні тенденції.

Найбільше створення спільної держави підтримують люди старшого віку (53%), найменше - молодь (32%).

Стабільно висока підтримка ініціативи серед мешканців півдня (64%), Донбасу (57%) та Сходу (54%) країни. У той же час, більше половини жителів Центральної і Північної України і більше 80% Західній виступають проти цього.

Цікаво, що як мінімум чверть опитаних, які підтримують утворення єдиної держави з Росією та Білоруссю, одночасно підтримують і приєднання України до ЄС.

Дослідження проводилося з 25 вересня по 5 жовтня 2012 року серед 2000 респондентів з усіх регіонів України. Метод дослідження: особисте формалізоване інтерв'ю згідно з опитувальником (face to face). Статистична похибка становить не більше 2,2%.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.