В Росії створять фальшиву “культурну автономію” українців?

2 Березня 2012, 06:17

“У листопаді 2011 р. в «Российской газете» з’явилося інформаційне повідомлення про те, що кілька українських національно-культурних автономій Росії мають намір створити Федеральну національно-культурну автономію (ФНКА) українців і з цією метою 2 березня 2012 р. провести установчий з’їзд. В оголошенні міститься список засновників”, – йдеться у заяві.

Зазначається, що, згідно із законом про національно-культурні автономії, громадяни Росії мають повне право створювати такі організації. Проте, за словами представників діаспори, більшість вказаних організацій-співзасновників федеральної автономії не були поінформовані і не давали згоди на участь в установчому з’їзді 2 березня. Що стосується Регіональної національно-культурної автономії українців Москви (згаданої в інформаційному повідомленні), то про таку українським організаціям Росії нічого невідомо.

Об’єднання українців Росії, українські громадські організації Росії заявляють, що не мають жодного стосунку до оголошеного на 2 березня 2012 року «установчого з’їзду зі створення Федеральної національно-культурної автономії українців Росії» і вважають, що це є свідомою провокацією, покликаною внести розкол в український рух РФ.

Нагадаємо, нещодавно уряд Росії погодився перевести Генеральне консульство України в Росії з Тюмені до Єкатеринбурга.