НОВИНИ

У Польщі відзначають погіршення відносин з Росією

Польський прем’єр-міністр Дональд Туск заявив, що відносини країни з Росією наразі гірші, ніж вони були до катастрофи під Смоленськом у 2010-му році. Про це повідомляє The Wall Street Journal

«Польсько-російські відносини переживають злети і падіння. Я б не сказав, що вони погані сьогодні, але вони не такі добрі, як були до аварії під Смоленськом…Гарячі суперечки з приводу тлумачення подій у Смоленську, звичайно, вплинули на польсько-російські відносини», - заявив Туск.

Видання відзначає, що ця заява свідчить про значний відхід від попередньої позиції Варшави, яка до цих пір говорила про зближення з східним партнером після того, як Туск у 2008 році прийшов до влади. Чиновники з обох сторін говорили, що зв'язки стали щет еплішими після катастрофи літака.

Відносини між двома країнами були близькі до ворожих протягом обох строків президентства Владіміра Путіна в 2000-2008 роках, коли Польща та Росія суперничали за вплив у пострадянських країнах Східної Європи, військовий союз Польщі та США й через бізнес.

Деякі з бізнес-питань і досі залишились невирішеними. Так, польська газова компанія PGNiG SA подала в арбітраж в Стокгольмі на Газпром, вимагаючи зниження цін на газ.

Дональд Туск ще раз підкреслив, що ціни на газ для Польщі зависокі і комерційний арбітраж вирішить це питання більш ефективно, ніж прямі переговори з російською стороною.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.