В опозиції заявляють, що КС досі не взявся за київські вибори

28 Березня 2013, 14:20

За словами депутата Юрія Одарченка, опозиціонери прийшли до Конституційного суду, щоб ознайомилися з текстом подання.

Він повідомив, що у документі на 8-ми сторінках «регіонали» посилаються на нову Конституцію і наголошують, що вибори мають відбутися синхронно по всій Україні у 2015 році.

«Питання позачергових виборів у поданні не порушується. Суть подання – це проведення чергових виборів як у Києві і Тернополі, так і по всій Україні у 2015 році», – сказав Одарченко.

Народний депутат додав, що колегія суддів ще не прийняла до провадження це конституційне подання.

«Колегія може прийняти чи не прийняти провадження до кінця тижня або на початку наступного. Найкоротший термін розгляду за прискореною процедурою складає 1 місяць», – сказав Одарченко.

Він підкреслив, що Верховна Рада не має ніяких причин не голосувати за постанову, прийняту у першому читанні, про проведення виборів у Києві 2 червня 2013 року.

Народний депутат також повідомив, що представляти подання у КС будуть представники Партії регіонів, «які не мають жодного відношення ні до киян, ні до Києва».

На його переконання, ці люди будуть робити все, щоб відтягнути або взагалі скасувати проведення виборів у столиці.

У свою чергу народний депутат Олександр Чорноволенко наголосив, що опозиція наполягатиме на голосуванні постанови про проведення виборів у Києві 2 червня в цілому на пленарному тижні, який розпочнеться 2 квітня.

Нагадаємо, раніше в опозиції заявляли, що Конституційний Суд "отримав вказівку" перенести вибори у Києві на 2015 рік. 

21 березня Верховна Рада прийняла за основу проект постанови про призначення на 2 червня виборів мера Києва і депутатів Київради. Постанову планується підготувати до другого читання за два тижні.

Разом з тим лідер фракції Партії регіонів Олександр Єфремов заявив, що фракція ПР очікуватиме рішення КС у питанні проведення виборів в Києві. За його словами, ПР має намір ухвалити в цілому постанову про дату виборів тільки після рішення КС.

Опозиція вважає, що рішення КС буде написано під диктовку Адміністрації президента.

Експерти наголошують, що затягування із призначенням виборів у Києві може стати небезпечним прецедентом, який може бути поширений і на інші вибори, в тому числі – президентські.