«Батьківщина» вказує,що Бриченко повідомив слідчого, що таку експертизу вважає "безглуздою та недоцільною", адже депутат не заперечує достовірності свого підпису на останній сторінці документу з поправками, але наголошує на тому, що "аркуші, які всередині, замінені, і в них додано дві сфальшовані поправки, які не вносилися, не розглядалися на комітеті, що чітко зафіксовано стенограмою засідання".
«Бриченку не було надано для ознайомлення постанову слідчого про призначення експертизи, наявні зразки підпису та почерку не пред’являлися, а експериментальні зразки не відбиралися. Так звана судово-почеркознавча експертиза підпису Бриченка здійснена з грубим порушенням нормативних документів, зокрема, Науково-методичних рекомендацій з питань підготовки та призначення судових експертиз та експертних досліджень, затверджених Міністерством юстиції», – йдеться у заяві.
У «Батьківщині» вважають, що експертиза «стала кроком до встановлення істини, а лише поповнила архів сфальсифікованих матеріалів, пов’язаних з поправками до Податкового кодексу».
"Так звана судово-почеркознавча експертиза підпису народного депутата Ігоря Бриченка здійснена з грубим порушенням нормативних документів, зокрема, Науково-методичних рекомендацій з питань підготовки та призначення судових експертиз та експертних досліджень, затверджених Міністерством юстиції", – заявили в "Батьківщині".
Нагадаємо, 24 жовтня Верховна Рада ухвалила закон про внесення змін до Податкового кодексу України щодо обліку та реєстрації платників податків.
Опозиція заявила, що таким чином готуються підстави для нереєстрації кандидатом у президенти Віталія Кличка, котрий має право на проживання в Німеччині. Автором скандальних поправок до Податкового кодексу, називали депутата "Батьківщини" Ігоря Бриченка. При цьому він не голосував за цей законопроект в цілому, а згодом взагалі відхрестився від скандальних поправок.
25 жовтня депутат від УДАРу Оксана Продан подала до Генпрокуратури скаргу на фальсифікацію "поправки проти Кличка".
За її заявою прокуратура Києва відкрила кримінальне провадження за ч.1 ст.351 (створення штучних перешкод у роботі народних депутатів, надання їм завідомо неправдивої інформації) та за ч. 3 ст.358 (підроблення офіційного документа).
1 листопада народний депутат від фракції «Батьківщина» Ігор Бриченко дав свідчення у Головному слідчому управлінні МВС у провадженні щодо ймовірної фальсифікації поправок до Податкового кодексу, поданих нібито від його імені.
Він підтвердив, що є автором 31 поправки до законопроекту. однак не подавав дві поправки, які можуть зашкодити лідеру УДАРу Віталію Кличку на президентських виборах, фальсифікували.
Бриченко заявив, що експертиза його підпису є недоцільною, оскільки на останній сторінці документу з переліку поправок підпис дійсно його, а от "аркуші, які всередині, замінені, і в них додано дві сфальшовані поправки, які не вносилися, не розглядалися на комітеті, що зафіксовано стенограмою засідання".
Згодом у ЗМІ з'явилась інформація, що судово-почеркознавча експертиза встановила, що підпис під листом із "поправками проти Кличка" зроблений народним депутатом Ігорем Бриченком.