В опозиції побачили, що прокуратура “відмиває забруднений мундир” міліції

25 Липня 2013, 07:34

«Очевидно, що в даному випадку серед каральних органів режиму, які цілеспрямовано займаються знищенням опозиції та свободи слова в Україні, – спрацювала порочна кругова порука. В такий спосіб, а саме покриваючи злочини один одного, прокуратура та міліція просто намагаються відмити забруднену честь мундирів свого керівництва», – йдеться у заяві.

У зв’язку із рішенням столичної прокуратури, в опозиції констатують, що саме «за правління Януковича журналісти стали найбільш незахищеною та небезпечною професією в Україні» і не можуть розраховувати на гарантований законом захист своїх прав від держави під час виконання свого професійного обов’язку.

Опозиціонери нагадують, що за останніми даними міжнародної організації «Репортери без кордонів», з 2011 року кількість фізичних нападів на журналістів в нашій країні зросла втричі.

«Це прямий наслідок безкарності, яку рішеннями на зразок сьогоднішніх, провокує безпосередньо влада. Це наслідок злочинної бездіяльності чиновників, прокурорів та суддів по реальному притягненню до відповідальності тих, хто перешкоджає законній журналістській діяльності. Виправдання міліціонерів, які спокійно спостерігали за тим, як найняті Партією регіонів бойовики, або так звані «тітушки», били журналістів – зайвий раз підтверджує той факт, що за провокаціями 18 травня стояла влада, а керував цим процесом безпосередньо міністр внутрішніх справ Віталій Захарченко», – підкреслюють опозиціонери.

Вони також висловлюють солідарність з Незалежною медіа-профспілкою України та Національною спілкою журналістів та разом з ними вимагають від президента Януковича негайної відставки Захарченка. Адже саме за його керівництва правоохоронними органами фізичне насильство над журналістами, в тому числі зі сторони міліції, не лише залишається безкарним, але й стало щоденною нормою.

Як повідомлялось, київська прокуратура закрила кримінальне провадження щодо бездіяльності правоохоронців під час нападу на кореспондента "5 каналу" Ольгу Сніцарчук і фотокореспондента видання "Комерсант" Влада Соделя. У постанові зазначається, що нерішучість міліціонерів під час побиття журналістів може пояснюватися "невмінням такими працівниками міліції швидко оцінити обставини подій".

Адвокати постраждалих під час мітингу 18 травня журналістів оскаржуватимуть постанову по закриття кримінального провадження щодо бездіяльності правоохоронців.

Нагадаємо, 18 травня вдень на вул.Великій Житомирській у Києві виник конфлікт між представниками опозиції і групою невідомих молодих людей спортивної статури, який згодом переріс у бійку. Під час інциденту постраждали журналістка 5-го каналу Ольга Сніцарчук і фотограф видання "Комерсант" Влад Содель.

Одразу були відкриті кримінальні провадження за ст. 125 Кримінального кодексу (спричинення легких тілесних ушкоджень) і ст. 171 (перешкоджання діяльності журналіста). Згодом міліція перекваліфікувала першу статтю, визначивши інцидент як «хуліганство».

12 червня прокуратура направила до суду обвинувальний акт стосовно 20-річного мешканця Білої Церкви Вадима Тітушка, котрий підозрюється у хуліганських діях та умисному перешкоджанні діяльності журналістів. Щодо Тітушка було обрано запобіжний захід у вигляді застави в 22 тис. 940 гривень.