"Президент повинен призначати на посади лише з узгодженням у профільних парламентських комітетах. Я зараз до них не входжу, але розумію, наскільки важливо обговорювати кандидатури. Варто зрозуміти відповідність будь-якого кандидата через парламентський контроль та громадський, чи відповідає він цим критеріям. Перше — фаховість. Друге — убезпечувати від загрози тероризму та свавілля і корупції в правоохоронних органах. Тобто здатність виконувати функції передбачені законодавством. Що стосується СБУ, це — забезпечувати безпеку України. Третє – щоб країна і люди могли почути, як буде реформуватися служба безпеки…", – сказав він.
Наливайченко підкреслив, що "оскільки це призначення не було узгоджене з парламентом жодним чином", постає питання відповідності цим критеріям новопризначеного голови.
Екс-голова СБУ каже, що ні він, ні члени профільних парламентських комітетів не мають офіційної біографії Якименка.
"Все це мало бути зясовано у парламентських комітетах, не на рівні пліток і чуток, а професійно. Так само декларація про доходи і витрати. Де вона? Хто її бачив?.", – цікавиться Наливайченко.
Наливайченко також повідомив, що особисто не знайомий з Якименком. І під час свого перебування на посаді той не працював у керівних органах служби безпеки.
Нагадаємо, президент Віктор Янукович призначив Олександра Якименка главою Служби безпеки, звільнивши з цієї посади Ігоря Калініна. Водночас останнього призначив на посаду радника президента.
Згідно з біографією, поширеною у ЗМІ, Якименко розпочинав службу як радянський військовий льотчик, після розвалу СРСР і до 1998 року він "захищав інтереси і територіальну цілісність Росії" у Криму.
Читайте також: Новий глава СБУ ще недавно запевняв, що служить у КДБ і переживав за російську армію