НОВИНИ

Новий голова СБУ 7 років служив у російській армії

Новопризначений голова СБУ Олександр Якименко розпочинав службу як радянський військовий льотчик, після розвалу СРСР він ще сім років "захищав інтереси і територіальну цілісність Росії" у Криму

Олександр Якименко закінчив Єйське вище авіаційне училище. Після випуску служив у Монголії та в Криму.

У 1997 році він закінчив російську Військово-повітряну академію ім. Гагаріна. За словами самого Якименко, він був льотчиком-винищувачем і літав на СУ-37.

З лав Збройних сил Росії новопризначений міністр звільнився в 1998 році.

Далі у біографії шефа української спецслужбидевід – пробіл тривалістю понад 10 років. 

У серпні 2011 року Якименко був призначений керівником СБУ Донецької області, до цього більше року Якименко обіймав посаду начальника управління СБУ в Севастополі.

При переведенні на роботу з Севастополя до Донецька він отримав генеральське звання. Як начальник Управління СБУ в Донецькій області, Олександр Якименко розслідував  падіння літака Анапа – Санкт-Петербург у Сухій Балці 22 серпня 2006, де загинули 160 людей.

Також він був ініціатором будівництва каплиці на честь святого Олександра Невського, на відкриття якої приїжджала дружина Віктора Януковича Людмила.

На думку опитаних "Главкомом" джерел, останнім часом Якименко тісно спілкувався з Олександром Януковичем. Син президента, як кажуть джерела "Главкому", був безпосередньо залучений в процес формування нового уряду. Звідси і призначення Павла Лебедєва на посаду глави Міноборони, а Якименка –   на пост глави СБУ.

Нагадаємо, 9 січня президент Віктор Янукович призначив Олександра Якименка главою Служби безпеки.

До цього Якименко був першим заступником глави СБУ – начальником Головного управління по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю Центрального управління СБУ.