В ООН заявили про порушення з боку усіх сторін конфлікту під час боїв під Іловайськом

9 Серпня 2018, 13:51

Випадки, задокументовані та проаналізовані у доповіді Управління Верховного комісара ООН з прав людини (УВКПЛ ООН) свідчать, що під час бойових дій під Іловайськом усі сторони конфлікту вчинили серйозні порушення прав людини, а також порушення міжнародного гуманітарного права, а деякі, можливо, є військовими злочинами.

 

Про це йдеться у звіті організації, оприлюдненому у четвер,  9 серпня, на брифінгу в Києві, передає кореспондент Тижня.

 

Водночас УВКПЛ відзначило зусилля, вжиті Урядом України на сьогоднішній день, але занепокоєне тим, що розслідування, проведені станом на сьогоднішній день, не відображають повного масштабу порушень прав людини та порушень міжнародного гуманітарного права, що мали місце в Іловайську в серпні 2014 року, зокрема, щодо цивільних осіб.

 

Як повідомлялося, 14 серпня 2017 року Генеральна прокуратура України оприлюднила результати розслідування Іловайської трагедії.

 

Так, згідно висновків експертів та комплексу інших здобутих доказів, єдиним фактором, який знаходиться у безпосередньому причинно-наслідковому зв’язку з Іловайською трагедією, є військова агресія Збройних Сил Російської Федерації у вигляді прямого вторгнення на територію України та подальше вчинення військовими країни-агресора воєнних злочинів.

 

Нагадаємо, наприкінці  серпня 2014 року після запеклих боїв бійці сил АТО потрапила в оточення під Іловайськом Донецької області. Російські військові обстріляли коридор, по якому за домовленістю повинні були виходити українські бійці. За офіційними даними, загинули 366 українських військових, отримали поранення 249, 128 потрапили в полон і 158 зниклих безвісти. За інформацією військової прокуратури, загальна кількість бойовиків і військ РФ під час боїв під Іловайськом перевищувала 16 тис. осіб.