В ООН повідомили про постраждалих мирних мешканців на Донбасі з початку року

5 Березня 2017, 11:19

З початку 2017 року на Донбасі у зоні проведенні антитерористичної операції постраждали 111 мирних мешканців, серед них 20 загинули і 91 людина потерпіла. Про це йдеться в доповіді Управління ООН з координації гуманітарних питань.

«Наприкінці січня по всій Східній Україні небезпечна ситуація досягла піку. З'явилися нові жертви серед мирного населення і нові гуманітарні проблеми в декількох районах. З початку року Управління з координації гуманітарних питань отримало інформацію про 111 постраждалих цивільних осіб (20 загиблих і 91 потерпілий). У листопаді-грудні 2016 року постраждав 51 мирний житель», – йдеться у звіті.

Зазначається, що порівняно з двома останніми місяцями 2016 року за два місяці 2017 року кількість жертв серед мирного населення подвоїлася. 

В ООН повідомили, що більшість жертв були викликані обстрілами з артилерії, танків і РСЗВ. Крім того, у доповіді говориться, що внаслідок обстрілів часто пошкоджуються будинки, життєво важливі об'єкти інфраструктури, школи, медичні установи.

Нагадаємо, 17 лютого у доповіді ЮНІСЕФ повідомили, скільки дітей на Донбасі потребують гуманітарної допомоги. За даними Дитячого фонду ООН, за рік ця цифра зросла удвічі.