В окупованому Криму під домашній арешт відправили фігурантів “справи Веджіє Кашка”

24 Січня 2019, 18:52

Підконтрольний Російській Федерації Київський районний суд анексованого Сімферополя у четвер, 24 січня, змінив запобіжний захід фігурантам "справи Веджіє Кашка" Бекіру Дегерменджі, Казиму Аметову і Руслану Трубачу. Про це повідомляють "Крим.Реалії". 

 

Зазначається, що тепер вони будуть знаходитися не в СІЗО, а під домашнім арештом.

 

Як повідомляли, адвокати обвинувачених у "справі Веджіє Кашка" Казима Аметова, Асана Чапуха і Бекіра Дегерменджі у середу, 9 січня, заявили про погіршення стану здоров'я своїх підзахисних. 

 

Крім того, у понеділок, 7 січня, госпіталізували кримськотатарського активіста Асана Чапуха, який також є фігурантом "справи Веджіє Кашка". 

 

Підконтрольний Росії Київський суд в окупованому Севастополі на три місяці продовжив арешт фігурантам "справи Веджіє Кашка" Кязіму Аметову, Бекіру Дегерменджі, Асану Чапуху і Руслану Трубачу.

 

15 вересня 2018 року в окупованому Криму фігурант так званої "справи Веджіє Кашка" Асан Чапух  почав голодування з вимогою від медсанчастини СІЗО надати йому негайну медичну допомогу. Однак 21 вересня Чапух був змушений припинити голодування через погіршення стану здоров'я. За словами омбудсмена України Людмили Денісової, стан Чапуха різко погіршився, коли на зустріч з адвокатом його під руки принесли інші ув'язнені.

 

Нагадаємо, 23 листопада 2017 року російські силовики затримали кількох членів Меджлісу кримськотатарського народу за начебто "вимагання в особливо великому розмірі" у громадянина Туреччини. Зазначається, що затримання відбулося в кафе "Медобори" на вулиці Воровського біля Київського районного суду. За даними Крим_SOS, серед них були Бекір Дегерменджі, Асан Чапух, Казим Аметов. При цьому адвокат Едем Семедляєв заявив, що жодного адвоката до затриманих членів Меджлісу кримськотатарського народу не впустили. Згодом їх відвезли в ізолятор тимчасового утримання.