НОВИНИ

"Повільне вбивство". Адвокати повідомили про стан здоров'я фігурнатів "справи Веджіє Кашка"

Захисники заявили, що життю та здоров'ю Казима Аметова, Асана Чапуха і Бекіра Дегерменджі загрожує небезпека.

Адвокати обвинувачених у "справі Веджіє Кашка" Казима Аметова, Асана Чапуха і Бекіра Дегерменджі у середу, 9 січня, заявили про погіршення стану здоров'я своїх підзахисних. 

 

"Сьогодні ми заявили про те, що нашим підзахисним, їхньому життю та здоров'ю загрожує небезпека. Я хочу сказати, що це (перебування в ізоляторі - ред.) повільні тортури, повільне вбивство", - сказав адвокат Казима Аметова Еміль Курбедінов. За його словами, стан здоров'я Аметова - "критичний". 

 

"З кожним судовим засіданням йому все гірше і гірше. Він каже, що постійно задихається, у нього червоні очі, він ледве дихав, коли я його сьогодні побачив, його камера вся в цвілі", повідомив адвокат. Захисник також зазначив, що за словами Аметова, йому роблять якісь уколи, але вони зовсім не допомагають.

 

Адвокат Асана Чапуха Айдер Азаматов закликав російську окупаційну владу Криму адекватно відреагувати на ситуацію.

 

"За прикладом мого підзахисного ми можемо побачити, що довше вони знаходяться в СІЗО, тим ближчою стає точка неповернення, після якої допомогти їм буде вже не можна. Асан Чапух раніше взагалі не приймав ліки, тепер приймає у великому обсязі. З одного боку, вони його лікують, з іншого - калічать. Закликаю владу Криму реагувати на цю ситуацію, приймати адекватні заходи ", - сказав Азаматов.

 

Адвокат Едем Семедляев розповів, що стан здоров'я його підзахисного Бекіра Дегерменджі не покращується. "У цій справі вже є один мертвий - Веджіє Кашка. Всі інші стоять на краю, у тому числі і Дегерменджі", - зазначив захисник.

 

За його словами, у Дегерменджі алергія на холод, що сильно погіршує його стан здоров'я та на засіданні, що відбулося 9 січня він навіть не міг говорити і відповідати на питання судді. Він додав, що буде робити все, що від нього залежить - подавати скарги, заяви, клопотання у відповідні органи.

 

Як повідомляли, в анексованому Росією Криму у понеділок, 7 січня, госпіталізували кримськотатарського активіста Асана Чапуха, який є фігурантом "справи Веджіє Кашка". 

 

Підконтрольний Росії Київський суд в окупованому Севастополі на три місяці продовжив арешт фігурантам "справи Веджіє Кашка" Кязіму Аметову, Бекіру Дегерменджі, Асану Чапуху і Руслану Трубачу.

 

15 вересня 2018 року в окупованому Криму фігурант так званої "справи Веджіє Кашка" Асан Чапух  почав голодування з вимогою від медсанчастини СІЗО надати йому негайну медичну допомогу. Однак 21 вересня Чапух був змушений припинити голодування через погіршення стану здоров'я. За словами омбудсмена України Людмили Денісової, стан Чапуха різко погіршився, коли на зустріч з адвокатом його під руки принесли інші ув'язнені.

 

Нагадаємо, 23 листопада 2017 року російські силовики затримали кількох членів Меджлісу кримськотатарського народу за начебто "вимагання в особливо великому розмірі" у громадянина Туреччини. Зазначається, що затримання відбулося в кафе "Медобори" на вулиці Воровського біля Київського районного суду. За даними Крим_SOS, серед них були Бекір Дегерменджі, Асан Чапух, Казим Аметов. При цьому адвокат Едем Семедляєв заявив, що жодного адвоката до затриманих членів Меджлісу кримськотатарського народу не впустили. Згодом їх відвезли в ізолятор тимчасового утримання.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.