В Офісі генпрокурора повідомили, у чому підозрюють Порошенка

10 Червня 2020, 13:20

Колишнього президента Петра Порошенка підозрюють у тому, що він у 2018 році шляхом видання злочинного наказу схилив голову Служби зовнішньої розвідки до перевищення влади та службових повноважень. Про це повідомляється на сайті Офісу генпрокурора у середу, 10 червня.

                                

«За даними слідства, народний депутат підозрюється у тому, що, будучи президентом України, у 2018 році шляхом видання явно злочинного наказу схилив військову службову особу – Голову Служби зовнішньої розвідки України до перевищення ним влади та службових повноважень, тобто умисного вчинення дій, які явно виходять за межі наданих йому прав та повноважень, вчиненого в умовах особливого періоду (ч. 4 ст. 27 ч. 4 ст. 41 ч. 4 ст. 426-1 КК України)», – йдеться в повідомленні.

 

Досудове розслідування у кримінальному провадженні здійснюють слідчі Державного бюро розслідувань.

 

Повідомляється, що нині вирішується питання щодо обрання Порошенку запобіжного заходу – тримання під вартою.

 

Нагадаємо, 10 червня Порошенко був викликаний на допит у Держбюро розслідувань щодо переміщення через митний кордон України з приховуванням від митного контролю 43 картин. 10 червня Держбюро розслідувань заявило, що Порошенку повідомили про підозру. Водночас його адвокат Ілля Новіков заперечив це і заявив, що підозри не вручили.