В італійських тюрмах перебувають 108 українців – Денісова

30 Серпня 2018, 17:03

Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова повідомила, що 108 українців перебувають зараз в італійських тюрмах. Про це вона написала у четвер, 30 серпня, у Facebook.

 

"Їх затримали за нелегальне перевезення мігрантів. Втім серед них є особи, що визнані потерпілими від торгівлі людьми. П’ятьох з них вже звільнили з-під арешту за рішенням суду. Зараз МЗС працює над тим, хто ще потрапляє під це визначення, і готує відповідні документи", – написала вона. 

 

Омбудсмен розповіла, що звернулася до посла Італії в Україні Давіде Ла Чечіліаз проханням брати до уваги інформацію від нашої країни під час розгляду в судах їхніх справ та отримала повну підтримку. За її словами, посол запевнив, що сприятиме, аби документи потрапили до італійських судів в визначений термін.

 

"Оскільки Італія цього року головує в ОБСЄ, звернулася до пана Посла з проханням підтримати наших політв’язнів і нашу державу на міжнародній арені і вплинути на Російську Федерацію в питанні повернення українців додому", – додала Денісова. 

 

Нагадаємо, 23 липня омбудсмен Людмила Денісова повідомила, що у  в’язницях Греції утримується 161 громадянин України, з них 112 осіб – за звинуваченням у перевезенні нелегальних мігрантів.

 

Раніше стало відомо, що у Греції двох українських моряків засудили до 180 років ув’язнення за перевезення нелегальних мігрантів. Згідно з грецьким законодавством, чоловіки вчинили правопорушення одразу за кількома статтями: незаконний перетин кордонів країни Євросоюзу, створення небезпеки для життя людей через перевантаження яхти і відсутність рятувальних засобів.