НОВИНИ

У тюрмах Греції перебуває 161 українець - Денісова

За словами омбудсмена, українців обманним шляхом змушують переправляти через море нелегальних мігрантів.

У в’язницях Греції утримується 161 громадянин України, з них 112 осіб – за звинуваченням у перевезенні нелегальних мігрантів. Про це повідомила уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова у Facebook у понеділок, 23 липня. 

 

"Стаття 26 Конвенції передбачає звільнення від покарання, якщо злочин був вчинений під примусом. Тобто, як у більшості випадків затриманих українських моряків", - написала Денісова. 

 

За її словами, українців обманним шляхом запрошують на роботу на круїзні лайнери та яхти, пропонують контракти, а натомість силою та погрозами змушують переправляти через море нелегальних мігрантів.

 

"Наших громадян обманним шляхом запрошують працювати на круїзних лайнерах, яхтах, а натомість під примусом сили та загрозою смерті змушують переправляти через море «нелегалів» до Європи. Саме через це сотні українських моряків були затримані грецькими правоохоронними органами. На таку нелегальну роботу злочинні угрупування вербують українців, у яких виникають фінансові труднощі. Морякам обіцяють офіційне працевлаштування, роботу за контрактом", - розповіла омбудсмен.

 

Денісова наголосила, що у грецьких в’язницях порушуються права українців, адже вони не можуть на належному рівні довести свою невинуватість через мовний бар’єр та некваліфікованих перекладачів.

 

Українська омбудсмен у цій справі закликала до співпрацю Комісара Ради Європи з прав людини Дуню Міятович.

 

Нагадаємо, у Греції двох українських моряків засудили до 180 років ув’язнення за перевезення нелегальних мігрантів.

 

Матір Литвинчука розповіла, що вони поїхали в Туреччину на роботу помічниками капітана на прогулянковій яхті, однак працедавці змусили їх перевозити на яхті мігрантів.

 

Згідно з грецьким законодавством, чоловіки вчинили правопорушення одразу за кількома статтями: незаконний перетин кордонів країни Євросоюзу, створення небезпеки для життя людей через перевантаження яхти і відсутність рятувальних засобів..

 

Адвокат українців Захаріяс Кессес розповів, що крім Петра Литвинчука і Сергія Шваюка на яхті були ще 63 нелегальні мігранти. А при оголошенні вироку за кожного нелегального мігранта можуть додавати 10-15 років. Спочатку їм загрожувало 630 років за ґратами".

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.