Сербія не повинна приступати до будівництва «Південного потоку», доки угода не відповідатиме нормам Європейського союзу. Про це пише EUobserver з посиланням на річний звіт щодо політики розширення ЄС.
«Сербія не повинна приступити до роботи з будівництва "Південного потоку», доки цю угоду не приведуть у відповідність з правовою системою ЄС», – йдеться у документі.
Таку ж точку зору виражають у стратегії, яка окреслюватиме порядок денний переговорів щодо вступу Сербії до ЄС на наступні 12 місяців.
Як повідомили джерела в ЄС, у документі зазначається, що «економічна конкурентоспроможність» є однією з трьох умов для прогресу в переговорах.
«Ми наголошуємо на дерегуляції, прозорості цін і доступу третіх осіб до магістральних енергетичних мереж», – зазначає джерело.
«Ми кажемо всім країнам-кандидатам: якщо ви будете працювати над «Південним потоком», ви порушуєте законодавство ЄС, і це не є корисним, особливо коли ви говорите про енергетичний розділ у переговорах про приєднання», – наголосив інший чиновник ЄС.
Обидва документи – звіт та стратегію – буде опубліковано 8 жовтня.
Нагадаємо, 9 липня був підписаний контракт щодо будівництва магістрального ділянки газопроводу «Південний потік» на території Сербії обсягом близько 2,1 мільярда євро.
Як повідомлялося, низка країн Європи підтримує ідею будівництва нового газогону в обхід України.
Також нагадаємо, що в Єврокомісії заявили про неможливість будівництва «Південного потоку» до вирішення конфлікту між Україною та Росією.
Як повідомлялося, 26 червня єврокомісар з енергетики пригрозив «наслідками» країнам ЄС, які підтримають будівництво Південного потоку, бо він не відповідає деяких європейським правилам та нормам.
Незважаючи на це, Газпром знайшов партнерів для будівництва газогону у Австрії та Угорщині.