НОВИНИ

В Єврокомісії погрожують "наслідками" країнам, що підтримають будівництво "Південного потоку"

Єврокомісар з енергетики Гюнтер Еттінгер пригрозив "наслідками" тим країнам Європейського союзу, які підтримають проект "Південний потік" в його нинішньому вигляді. Про це йдеться у статті, написаній ним для німецької газети Handelsblatt.

"Єврокомісія не може змиритися з тим, що деякі держави ЄС підписали з Росією угоди про будівництво газопроводу, в яких порушується спільно прийняте європейське право. Я закликаю країни ЄС відкласти проект доти, доки він не буде відповідати європейському праву", - зазначив Еттінгер.

 "Той, хто все ж продовжить вживати дії (реалізації проекту – ред.), повинен рахуватися з наслідками", - зазначив єврокомісар у статті.

"Слід також задатися питанням, чи відповідний зараз момент для підписання подальших угод, які стосуються "Південного потоку", - вважає автор.

Раніше Еттінгер уже заявляв, що деякі угоди про будівництво газогону Південний потік не відповідають нормам законодавства Європейського Союзу.

Як відомо, 24 червня у Відні одночасно з візитом президента РФ Владіміра Путіна глава Газпрому Алєксєй Міллєр і його колега з австрійської компанії OMV Герхард Ройс підписали угоду щодо будівництва «Південного потоку» через країни ЄС. Основний газопровід «Південного потоку» простягнеться на майже 2500 кілометрів (1500 миль) від Росії по дну Чорного моря через Болгарію, Сербію, Угорщину та Словенію аж до Італії. Заплановано, що він доставлятиме газ до Австрії. Будівництво «Південного потоку» почалося 7 грудня 2012 р. в районі Анапи. За планом комерційні поставки повинні початися в I кварталі 2016 р., а на повну потужність проект може вийти в 2018 році. Водночас,  у Газпромі заявили, що готові будувати "Південний потік" самостійно.

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.