Переговірники Європейського Союзу щодо Brexit заявили про те, що укладення остаточної угоди з Великою Британією щодо її виходу з блоку "дуже близьке". Про це повідомляє Reuters з посиланням на два джерела.
Зокрема, ЄС у четвер дав зрозуміти, що він бере участь у нових пропозиціях Лондона щодо того, як уникнути розширених перевірок на ірландському кордоні після Brexit, що може стати ключовим вирішальним фактором у переговорах.
Водночас прогресс був досягнутий і в інших невирішених питаннях, зокрема щодо товарів особливого походження і забезпечення виконання угоди.
Крім того, член команди головного переговірника ЄС Мішеля Барньє зауважив, що він відкритий до британської пропозиції про невідкладне вирішення проблеми ірландського кордону, однак чекає коли вона надійде у письмовому вигляді для ретельного аналізу.
Як відомо, Лондон і Брюссель намагаються "втиснути" укладення угоди у часові рамки між двома самітами ЄС, запланованих 17-18 жовтня і 17-18 листопада.
Як повідомлялось, 21 вересня прем'єр-міністр Британії Тереза Мей заявила, що переговори між Євросоюзом і Британією щодо Brexit зайшли у глухий кут.
Нагадаємо, 3 серпня координатор ЄС з Brexit Мішель Барньє заявив, що виступає проти ключових пропозицій прем’єра Британії Терези Мей щодо майбутньої торговельної угоди. За його словами, плани "загальної книги правил" щодо товарів, але не послуг – не в інтересах ЄС.
Переговори між Лондоном та Брюсселем мають неформальний кінцевий термін до кінця жовтня, але Барньє сказав, що їх можуть продовжити до середини листопада.
21 червня у Британії парламент ухвалив урядовий законопроект щодо Brexit. Тереза Мей назвала ухвалення законопроекту "найважливішим кроком" у забезпеченні "гладкого" виходу Британії з ЄС.
Крім того, 24 травня стало відомо, що Мей попросить ЄС про другий перехідний період Brexit до 2023 року, щоб уникнути "жорсткого кордону" в Ірландії.
13 грудня 2017 року Європарламент проголосував за початок другого етапу переговорів щодо виходу Великої Британії з Європейського союзу.
Додамо, під час референдуму 24 червня 2016 року 51,9% британців проголосували за вихід Великої Британії з ЄС (Brexit). При цьому 62% Шотландців висловилися за збереження британського членства в ЄС, а 32% виступили за Brexit. Правляча в регіоні Національна партія закликала до проведення окремого референдуму, якщо позиція Шотландії буде прогнорірована під час переговорів з Брюсселем щодо Brexit.