«Ми уважно стежили за передвиборчим процесом та голосуванням у неділю в Україні. Явка продемонструвала відданість українських громадян демократичному та плюралістичному суспільству. Підрахунок голосів ще не повністю завершився», – зазначається в заяві.
Ештон та Фюле підкреслили, що взяли до уваги попередні висновки місії міжнародних спостерігачів під егідою ОБСЄ/БДІПЛ щодо недоліків процесу та щодо складнощів, з якими стикалися місцеві спостерігачі.
«Остаточна оцінка також залежатиме від поствиборчого розвитку, за яким ми уважно стежитимемо. Таким чином, дуже важливо, щоб українська влада забезпечила належну поведінку на наступних стадіях виборчого процесу, зокрема, що стосується підрахунку голосів, встановлення результатів та розгляд можливих виборчих скарг», – наголошується у документі.
Представники ЄС висловили сподівання, що наступна Верховна Рада України повністю відображатиме волю українських виборців, висловлену під час виборів.
«Ми ще раз підкреслюємо наш жаль з приводу того, що судові процеси, які не відповідали міжнародним стандартам, позбавили представників опозиції участі в парламентських виборах, і закликаємо владу повернутися до цього питання та здійснити подальші кроки для реформування судової системи, щоб уникнути їх повторення», – заявили Ештон та Фюле.
Вони зазначили, що зобов’язання щодо політичної асоціації та економічної інтеграції з Україною, як і раніше, базуватимуться на повазі до спільних цінностей.
«Ми віддані продовженню подальшої роботи з використанням усього потенціалу наших відносин для блага громадян України та ЄС», – написано в заяві.
Нагадаємо, 29 жовтня група спостерігачів від ОБСє оприлюднила попередній звіт, у якому вказали на зловживання адмінресурсом на виборах в Україні, відсутність збалансованого висвітлення кампанії в ЗМІ та вплив економічних груп на політичну обстановку.