Європарламент та Рада ЄС домовилися щодо законодавства, що допоможе захисту інформаторів, які поширюють дані про корупцію чи інші зловживання. Про це йдеться у повідомленні Transparency International.
Політичної домовленості з цього питання досягли в результаті жорстких переговорів переговорах в перші години цієї доби. , ЄС вперше отримає спеціальне законодавство у цій сфері.
Зазначається, що запропоноване законодавство передбачає сильніший захист для осіб, які висловлять бажання повідомити про випадки корупції чи зловживання на робочих місцях.
Нові правила передбачають створення безпечних каналів інформування в організаціях – приватних або адміністративних, що нараховують понад 50 працівників. Також нове законодавство гарантує інформаторам високий рівень правового захисту від переслідувань і зобов'язує національні правоохоронні органи країн ЄС адекватно інформувати широку громадськість про те, як поводитися з такими людьми.
"Сьогодні історичний день для тих, хто хоче викривати корупцію і правопорушення. Інформатори в ЄС, такі як Говард Вілкінсон, інформатор Danske Bank занадто довго зазнавали неправильного ставлення за свої вчинки", – сказав представник Transparency International ЄС Нік Айосса.
"Ми схвалюємо, що ЄС визнає потребу для інформаторів повідомляти про зловживання у відповідні правоохоронні чи регулюючі органи" – зазначив він.
Під час переговорів європейських інституцій понад 80 організацій і самі інформатори писали листи з вимогою запровадження жорсткої директиви у справі їх захисту. Петиція про необхідність захисту інформаторів зібрала більше чверті мільйона підписів.
Нагадаємо, 24 жовтня Міністр закордонних справ України Павло Клімкін заявив, що міністерство щотижня піддається мінімум одній кібератаці.
4 грудня Служби безпеки України повідомила, що блокувала спробу російських спецслужб провести масштабну кібератаку на інформаційно-телекомунікац